برای خوشبختی خودتونم شده با دقت این مطلبو بخونید👇 خیلی برام توضیح این مطلب سخته! باید خودتون کمک کنید بتونم برسونم
.
بعنوان یه کارشناس مدیریت رفتاری که به مباحث هدف و انگیزه مسلطم، بزرگترین تفاوت نظریه سیمرغ با حرفای عامه‌پسند رو ضدّ هدف و انگیزه بودنش می‌دونم!! چون این دنبال هدف و انگیزه رفتنه که ما رو بدبخت کرده!!
فکر می‌کنم انیمیشن روح؛ شاید عمیق‌ترین و جذابترین فیلمیه که تا حالا دیدم... چون خیلی با حرفی که می‌خواد بزنه هم‌ذات‌پنداری کردم... از اینکه دیدم داره "این ایده‌ی مسخره که هر کسی برای چیزی خلق شده و باید به اون برسه تا خوشبخت بشه رو نقد می‌کنه"
.
خیلیا به این فیلم نقد کردن... از اینکه انگار متوجه نیست با چه چیز بدیهی از نظر مردم جهان داره مخالفت می‌کنه ! آخه هدف و انگیزه نباشه؟! ولی داره درست میگه!
.
چقدر اون لحظه‌ای که جو به آرزوش رسیدو گفت "همین؟" رو دوست داشتم! رسیدن به هیچ هدفی، هیچ پولی، هیچ مقام و مدرک و رتبه‌ای شما رو خوشبخت نمی‌کنه! اینو وقتی بهشون برسید یا با مطالعه زندگی آدمهایی که به اهداف بالا رسیدن می‌فهمین!
.
پس خوشبختی چیه؟ توی این فیلم واضح آدرس خوشبختیو داده!  خوشبختی اینه که بدنبال علائق الانت بری... زندگی رو تجربه کنی... البته خوبه که بدنبال اهداف حالت بری بدون اینکه آرزومندِ حسرت‌خورشون بشی... و اگه لازمم شد براحتی هدفه‌رو عوض کنی...
پس ما به این دنیا نیومدیم تا به هدفی برسیم! یا به جهان خدمتی کنیم! ما اومدیم یه زندگیِ معنویِ نچسبیده به بت‌های ریز و درشتو تجربه کنیم! معنویت بزرگترین هدفه و اونم بوسیله دوری از شرکه! دوری از چسبیدن به چیزی دنیایی!
.
همین قرآنِ خدا اینو گفته: که خدا این دنیا رو برامون تبدیل به سرگرمی و بازی کرده که توش بتونیم اقدامات مادی کنیم! اما یادمون بمونه این یه بازیه‌ها... هرکی بازیو زیادی جدی گرفت و مثلا اینکه به هر طریقی بخواد ببره، باخته! چون هر چسبیدنی باختنه، حتی به هدف!
اصل، آخرته... اصل، رهاییه!... اصل، عدم شرک و نچسبیدنه... اصل، توحیده... اصل معنویته! معنویت تنها هدفیه که باختنی نیست! جالبیش اینجاست که اینطوری بیشتر از بقیه به آرزوهای دیگران می‌رسید!
.
تک‌تک جملات پاراگراف آخرو براش رفرنس قرآنی دارم!
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم🌺